KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769030
*
nr 1276 9030
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Hav. Signerad. Olja på pannå, 38x59cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:59:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 19:54:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström hav olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
nr 1276 9030
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Hav. Signerad. Olja på pannå, 38x59cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 19:54:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström hav olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



